X
تبلیغات
پخش زنده جام جهانی

کفپوش مناسب ایوان شما کدام است؟

یکشنبه 17 اردیبهشت 1396 ساعت 07:29
مجموعه: دکوراسیون و چیدمان


پیش از اینکه بین پلاستیک و چوب برای ایوان خانه خود انتخاب کنید، از خود یک سوال بپرسید: ایوان شما در کجا قرار گرفته است؟ اگر ایوان شما در   بیشتر ساعات روز در زیر نور خورشید یا در سایه قرار دارد (به ویژه در تابستان که بیش‌تر از ایوان استفاده می‌کنید) مواد و مصالحی را انتخاب کنید که مناسب این فضا در روزهای داغ سال باشند.

البته، اندازه، هزینه، سبک، و نگه داری نیز باید در تصمیم‌گیری شما مور توجه قرار بگیرد. ما با چهار متخصص ساخت ایوان گفتگو کردیم تا متوجه شویم که چگونه باید مواد و مصالح ایوان را انتخاب کرد.

 

مدل کفپوش, کفپوش مناسب ایوان


انواع ایوان

پلاستیکی: ایوان 100 درصد پلاستیک در برابر مواد شیمیایی مقاوم است و ترک نمی‌خورد، تاب برنمی دارد، و متلاشی نمی‌شود. نیاز به رویه خارجی ندارد. برخی از ایوان‌های پلاستیکی از پلاستیک‌های جدید و برخی دیگر از آن‌ها از پلاستیک‌های بازیافتی ساخته می‌شوند.

کامپوزیتی (ترکیبی): ایوان عکس بالا از الیاف چوب (معمولا خاک‌اره بازیافتی چوب درخت افرا) و پلاستیک بازیافتی ساخته شده است. فشرده، ضدآب، و ضدلکه است، نمی‌شکند و تاب برنمی‌دارد.

چوبی: اکثر ایوان‌های چوبی از چوب درخت سرو، درخت ماموت، کاج، آیپ، و چوب‌های مناطق گرم‌سیری ساخته می‌شوند.

مردم بیش‌تر به ایوان‌های کامپوزیتی علاقه نشان می‌دهند. ایوان‌های کامپوزیتی روکش‌دار- کامپوزیتی که یک لایه پلاستیک ضخیم روی آن قرار گرفته شده است- به دلیل دوام و نصب سریعش محبوبیت زیادی پیدا کرده است.

مدل کفپوش, کفپوش مناسب ایوان


مقاومت در برابر حرارت. هنگامی که کامپوزیت‌ها و پلاستیک‌ها ساخته می‌شدند هیچ‌کس توجه‌ای به مقاومت آن‌ها در برابر حرارت نداشته است.

اگر چه کامپوزیت و پلاستیک مزایای زیادی دارند، اما مناسب روزهای بسیار گرم و داغ نیستند و گاهی اوقات کامپوزیت‌ها و پلاستیک‌ها آن‌قدر داغ می‌شوند که به‌هیچ‌وجه نمی‌توان پابرهنه روی آن‌ها راه رفت. کامپوزیت‌های روکش‌دار هم این عیب را دارند.پوسته پلاستیکی پیرامون کامپوزیت گرما را در خود نگه می‌دارد، اما هر چه رنگ آن روشن‌تر باشد گرمای کم‌تری در خود نگه می‌دارد.

مدل کفپوش, کفپوش مناسب ایوان


به همین دلیل، بیش‌تر متخصصان استفاده از چوب را در مناطقی که دارای تابستان‌های بسیار گرم هستند پیشنهاد می‌کنند. چوب‌های مناطق گرم‌سیری، مانند آیپ و ساج، ماندگاری بسیار خوبی دارند. با این حال، بعضی از این چوب‌ها به رنگ تیره هستند و در نتیجه نسبت‌ به چوب‌های روشن گرمای بیش‌تری در خود نگه می‌دارند.

ایوان‌هایی که از چوب درخت ماموت ساخته می‌شوند به دلیل قیمت مناسب، نگهداری آسان، و سطح خنک بسیار محبوب هستند.

مدل کفپوش, کفپوش مناسب ایوان


نگهداری. هر نوع ایوانی که انتخاب کنید به نگهداری و محافظت، حداقل سالی یک‌بار تمیزکردن، نیاز خواهد داشت. بیش‌تر کامپوزیت‌ها و پلاستیک‌ها یک یا دو بار در سال پوشش روی آن‌‌ها باید عوض شود تا سالم و بی‌نقص باقی بمانند، در حالی که ایوان‌های چوبی به چنین کاری احتیاج ندارند. اگرچه چوب بیش‌تر در معرض پوسیدن و تاب‌برداشتن است، اما قسمت‌های کپک‌زده روی ایوان‌های پلاستیک و کامپوزیتی را به‌سختی می‌توان از بین برد.

مدل کفپوش, کفپوش مناسب ایوان


هزینه. ایوان‌های پلاستیکی و کامپوزیتی قیمتی دوبرابر ایوان‌های چوبی دارند، زیرا قیمت مواد موجود در آن‌ها گران‌تر و برای نصب احتیاج به مساحت بیش‌تری از آن‌ها است. ایوان کامپوزیتی به سفتی و خشکی الوار نیست، به همین دلیل به فضاهای پشتیبان بیش‌تری برای جلوگیری از شکستگی و تاب‌برداشتن نیاز دارد.فراموش نکنید که قیمت‌ها بسته به موقعیت، نوع طراحی، و هزینه‌های ساخت متفاوت خواهد بود.

 

منبع : چیدانهدکوراسیون ایده آل خود را بسازید

  • آشنایی با لمینت و مدل پارکت لمینت در طرح و رنگ های بسیار شیک
  • انتخاب کفپوش مناسب برای آشپزخانه
  • جدیدترین مدل کف پوش های چوبی (پارکت)
  • دکوراسیون کف اتاق - کف پوش
  • مدل کفپوش های سه بعدی سرویس بهداشتی
  • مناسب ترین کفپوش های خانه


مطالب دیگر
راهبردهای بهینه توسعه گردشگری با استفاده از مدل SWOT مطالعه موردی (دریاچه شورابیل اردبیل)
بررسی نقش گودال باغچه با اصول معماری پایدار در پیوند با زمین ( نمونه موردی : گودال باغچه خانه اولیاء یزد )
مطالعه جایگاه مدیریت ارتباط با مشتری CRM در نظام سلامت کشور
تحلیل روند تغییرات کیفیت آب زیرزمینی مطالعه موردی: دشت دزفول - اندیمشک
بررسی پایداری عملکرد دانه هیبریدهای ذرت دانه ای( Zea mays L ) در محیط های مختلف تنش آبی با روش GGE بای پلات
مقایسه تطبیقی جایگاه و وظایف سازمان های مردم نهاد غیردولتی درقوانین مدیریت ایران و فرانسه
بررسی چند شکلی موجود در ناحیه اینترون دو ژن لپتین (Leptin) گاو نژاد سرابی
بررسی میزان آگاهی زنان در مورد پیشگیری از دیابت
بررسی پدیده پیرشدگی مقره های کامپوزیتی خطوط توزیع نیرو تحت تتنش های حرارتی - محیطی
طراحی و پیاده سازی یک نوع سخت افزار کدکننده ودیکدکننده صحبت برای کاربرد در سیستم های نهفته
نظرات (0)
امکان ثبت نظر جدید برای این مطلب وجود ندارد.