برای هر دکوراسیون چه لوستری انتخاب کنیم؟

یکشنبه 17 اردیبهشت 1396 ساعت 22:29
مجموعه: دکوراسیون و چیدمان


راهنمای انتخاب لوستر, دکوراسیون خانه با لوستر


لوستر جزو وسایلی است که علاوه  بر زیباسازی و نورپردازی، دکوراسیون خانه شما را هم چشم نوازتر خواهد کرد. اولین چیزی که برای انتخاب لوستر باید به آن توجه کنید، فضای مورد نظر شماست. این که وسعت فضای اتاق کم است یا زیاد، سقف آن اتاق بلند است یا کوتاه، آیا اتاق نشیمن شما سقف کاذب و چراغ هالوژن هم دارد یا نه، جزو نکات بسیار مهمی است که برای انتخاب لوستر، حتما باید به آن ها توجه کنید.

_ اگر فضای اتاق نشیمن شما کوچک است، بهتر است از لوسترهایی با شاخه ها و چراغ های کمتر استفاده کنید چرا که اگر لوستری با چراغ های زیاد انتخاب کنید در صورت اضافه بودن مجبورهستید برخی لامپ ها را باز کنید که نمای نازیبایی به لوستر شما می دهد.

_ در صورتی که سقف خانه تان چندان بلند نیست، بهتر است لوستر بلند و آویز انتخاب نکنید چرا که سقف خانه را کوتاه تر نشان می دهد. پس بهتر است مدل های سقفی را انتخاب کنید و در کنار آن یک چراغ دیوارکوب یا یک آباژور هماهنگ با طراحی لوسترتان انتخاب کنید. البته اگر تصمیم گرفتید بالای میز ناهارخوری تان لوستر نصب کنید، حتی در صورت کوتاه بودن سقف می توانید از مدل های آویز و بلند استفاده کنید تا نور تمام میز را روشن کند.

_ چیدمان و دکوراسیون خانه در انتخاب نوع لوستر بسیار مهم است مثلا اگر دکوراسیون شما سلطنتی یا سنتی است، بهتر است لوستر های کریستالی با طرح های کلاسیک انتخاب کنید یا اگر مبلمان استیل دارید لوستری انتخاب کنید که شاخه های آن در جهات مختلف طوری تنظیم شود که تمام قطعات مبلمان شما را به یک میزان روشن نشان بدهد. به طور کلی تعیین محل مناسب برای نصب لوستر بسیار مهم است و انتخاب محل نامناسب، می تواند کل دکوراسیون شما را تحت تاثیر قرار دهد.

_ همان قدر که لوستر برای اتاق نشیمن جذاب است برای اتاق خواب، نور لوسترها چندان دوست داشتنی نیست و قطعا شما ترجیح می دهید به جای آن، یک دیوارکوب کم نور یا یک آباژور داشته باشید.

_ رنگ لوسترها باید مطابق رنگ چیدمان دیگر لوازم منزل باشد اما از آن جا که شما لوستر را مانند پرده یا مبلمان زود به زود تعویض نخواهید کرد، سعی کنید رنگی انتخاب کنید که همیشه شیک و جدید به نظر برسد و با چند نوع دکوراسیون همخوانی داشته باشد.

_ علاوه بر رنگ خود لوستر رنگ چراغ ها و نحوه نورپردازی هم اهمیت فراوانی دارد و بهتر است از چراغ های آفتابی و مهتابی با رنگ های متفاوت استفاده کنید تا نور یک رنگ لوستر چشم تان را اذیت نکند و رنگ دکوراسیون منزل تان را هم تحت تاثیر قرار ندهد.

_ اگر لوستری انتخاب می کنید که حباب دارد، حواس تان باشد که از مدل هایی انتخاب کنید که حباب های استاندارد و معمول تری دارد تا در صورت شکستن یکی، بتوانید حباب آن را دوباره جایگزین کنید. دقت کنید که بدنه لوستری که انتخاب می کنید پیچیدگی های چندانی نداشته باشد تا از شر دردسر تمیز کردن انحناهای پر پیچ  و خم آن در امان باشید.

منبع : khorasannews.comدکوراسیون ایده آل خود را بسازید

  • شیک ترین مدل لوستر - سری ششم
  • ایده های ساده برای داشتن یک دکور زیبا
  • تغییر دکوراسیون خانه در یک روز
  • جدید ترین مدل های لوستر-2
  • زیباترین طراحی برای کوچکترین خانه
  • نقاشی مدرن تابستانی، مخصوص شما


مطالب دیگر
Effects of zeolite on the quality yield of corn grain under different irrigation treatments
فناوری اطلاعات و کاربرد آن در سیستمی کردن اطلاعات بیمارستانی
شبیه سازی شناور اثر سطحی در امواج با نرم افزارAnsys-cfx و استخراج شتا بهای وارد بر سینه و پاشنه شناور
بررسی خصوصیات زمین شناسی مهندسی توده سنگهای مارنی ساختگاه سدنرگسی
کاربرد روش المان محدود طیفی برای حل مسائل انتشار موج در محیط های ارتجاعی پیوسته
ارزیابی مدلهای تخمین حداکثرشتاب زمین درساختگاه مترواهواز
شناسایی ژنتیکی برخی ژنوتیپهای بومی سیب ایران (البرز مرکزی و زاگرس مرکزی) با استفاده از مارکر مولکولی RAPD
بررسی پایداری شیبهای سنگی تاقدیس کنگان با استفاده از امتیازدهی SMR به شیبها توسط سیستم GIS
بررسی وضعیت مقاومت لغزندگی روسازی در محور های قیر زده کشور
بررسی تأثیر هدایت الکتریکی محلول های غذایی بر خصوصیات رشد و نموی گیاه دارویی همیشه بهار .Calendula officinalis L در سیستم هیدروپونیک
نظرات (0)
امکان ثبت نظر جدید برای این مطلب وجود ندارد.