X
تبلیغات
زولا

فنون طراحی آشپزخانه کوچک

چهارشنبه 20 اردیبهشت 1396 ساعت 12:30
مجموعه: دکوراسیون و چیدمان


امروز آشپزخانه‌ها تبدیل به مرکز فعالیت‌های خانوادگی شده‌اند و برای برخی از ما که آشپزخانه کوچکی داریم ممکن است این مسئله تبدیل به عقده حقارت شود. اکنون زمان خوبی است که بر روی مزایای یک آشپزخانه کوچک تمرکز کنیم و قابلیت‌های آن را مرور کنیم و برخی از فوت و فن‌های طراحان برای بزرگ‌تر نشان دادن آشپزخانه را با شما به اشتراک بگذاریم.

 

طراحی آشپزخانه کوچک ,دکوراسیون آشپزخانه های کوچک


شما طراحی Uشکل را در بسیاری از خانه‌های چندبخشی ویکتوریایی  و نیز آپارتمان‌های جدید شهری می‌بینید. این نوع طراحی یک فضای سه‌گوش ایده‌آل را برای کار ایجاد می‌کند که در آن فاصله میان سه نقطه اصلی (یخچال، سینک، اجاق گاز) در بهترین حالت خود است و میزان پیاده‌روی میان این سه نقطه در طول زمان پخت‌وپز  کاهش می‌یابد.

طراحی آشپزخانه کوچک ,دکوراسیون آشپزخانه های کوچک


در آشپزخانه‌ای که کابینت‌های کمی دارد و فضای کف آن محدود است، باید بر روی پیش‌خان‌ها و دیوار پشتی کابینت‌ها در طول بازسازی سرمایه‌گذاری کرد. با این کار می‌توانید بدون هزینه زیاد از بهترین مواد و مصالح استفاده کنید.

طراحی آشپزخانه کوچک ,دکوراسیون آشپزخانه های کوچک


در یک خانه جدید یا یک آشپزخانه نوسازی شده، یک آشپزخانه به هم پیوسته و خوب طراحی شده می‌تواند فضای خوبی را در اختیار شما قرار داده تا بتوانید از فضای کف آن بیش‌ترین استفاده را بکنید. این آشپزخانه اُپن تمام نکات گفته شده در خود را جای داده و حتی یک میز کوچک در آن قرار گرفته است.

طراحی آشپزخانه کوچک ,دکوراسیون آشپزخانه های کوچک


اگر فکر می‌کنید که داشتن آشپزخانه کوچک به معنی فراموش کردن استفاده از قفسه‌های بدون در و نیز نداشتن کابینت‌ها فوقانی است به عکس بالا نگاهی بیاندازید. این مسئله کاملا به تعداد افرادی که معمولا در آشپزخانه حضور پیدا می‌کنند و میزان فضاهای نگهدارنده مورد نیاز شما بستگی دارد. پس از این‌که در مورد ظروف غیرضروری و وسایلی که باید به انباری بروند تصمیم‌ گرفتید، فقط فضای فوقانی یکی از دیوارها را به کابینت‌های بالایی اختصاص دهید. با این کار فضا بازتر به نظر می‌رسد و نور بیش‌تری وارد آشپزخانه کوچک شما می‌شود.

طراحی آشپزخانه کوچک ,دکوراسیون آشپزخانه های کوچک


اگر یکی از دیوارهای آشپزخانه شما دارای یک پنجره بزرگ است شما توجیه بیش‌تری برای عدم استفاده از کابینت‌های فوقانی دارید و با این کار می‌توانید امکان ورود نور طبیعی بیش‌تری را به آشپزخانه ایجاد کنید.

طراحی آشپزخانه کوچک ,دکوراسیون آشپزخانه های کوچک


اگر در یک ساختمان قدیمی زندگی می‌کنید و فکر می‌کنید آشپزخانه شما دارای فضای کافی نیست و وسایل آن قدیمی شده است نگران نباشید. اکنون تمام وسایل مدرن در اندازه‌های مختلف تولید می‌شوند و شما می‌توانید با توجه به متراژ آشپزخانه خود از آن‌ها استفاده کنید.

طراحی آشپزخانه کوچک ,دکوراسیون آشپزخانه های کوچک


وقتی بهترین طراحی و چیدمان در آشپزخانه شما به وجود آمد و از فضای خود راضی شدید، اکنون چگونه می‌توان فضا را حتی بزرگ‌تر نشان داد؟ همه چیز را سفید کنید. دیوارها، کابینت‌ها، و پیش‌خان‌های سفید این آشپزخانه را از اندازه واقعی‌اش بزرگ‌تر به نظر می‌رسانند.

طراحی آشپزخانه کوچک ,دکوراسیون آشپزخانه های کوچک


کف آشپزخانه را نیز به رنگ سفید درآورید تا هم آشپزخانه بزرگ‌تر به نظر برسد و هم حسی از آشپزخانه‌های اسکاندیناویایی در آن ایجاد شود.

طراحی آشپزخانه کوچک ,دکوراسیون آشپزخانه های کوچک


دو نکته ارزشمند در این عکس وجود دارد: یک فرش آنتیک بسیار زیبا که زیبایی و خاص بودن را به این آشپزخانه کوچک هدیه داده است. و پیش‌خان‌های باریک. عرض پیش‌خان‌ها معمولا 50 تا 60 سانتی‌متر است. در این آشپزخانه عرض پیش‌خان‌ها کاهش یافته است تا فضای بیش‌تری در این آشپزخانه باریک ایجاد شود.

طراحی آشپزخانه کوچک ,دکوراسیون آشپزخانه های کوچک


بهترین دوستان یک آشپزخانه کوچک وسایلی هستند که مخصوص همان آشپزخانه ساخته شده‌اند. امتداد کابینت‌های فوقانی تا سقف فضاهای نگهدارنده بیش‌تری برای آشپزخانه‌های کوچک ایجاد می‌کند.

طراحی آشپزخانه کوچک ,دکوراسیون آشپزخانه های کوچک


وقتی آشپزخانه را درست طراحی کنید، می‌توانید شما هم از بهترین و به روزترین وسایلی که در آشپزخانه‌های بزرگ و مدرن می‌بینید استفاده کنید: پیش‌خان‌های آبشاری، چوب‌های سفید در کنار چوب‌ درخت گردو، دستگیره‌های بزرگ کابینت‌ها، و بهترین وسایل برقی.

 

منبع : chidaneh.comدکوراسیون ایده آل خود را بسازید

  • 8 نکته درچیدمان آشپزخانه‌های کوچک + عکس
  • آشپزخانه های کوچک اما کاربردی
  • اپن آشپزخانه، پرکاربرد و موثر در زیبایی دکوراسیون منزل
  • دکوراسیون آشپزخانه های زیبا
  • قابلمه و ماهی تابه را در آشپزخانه های کوچک کجا قرار دهیم؟
  • گام هایی تا آشپزخانه ای زیبا


مطالب دیگر
پایش و پیش بینی خشکسالی و تاثیرات متقابل آن بر کیفیت منابع آب زیر زمینی (مطالعه مورد دشت گرمسار)
طرح آب شیرین کن خورشیدی پلکانی با سیستم متمرکز کننده ی سهموی خطی
بررسی تنوع ریزریخت شناسی فندقه در جمعیت هایی از گونه دارویی Tanacetum parthenium (Asteraceae) در ایران
معرفی مکانهای پراکنش و تجزیه شیمیایی گیاه دارویی Echinophora platylobae در استان لرستان و بررسی امکان استفاده از آن در تغذیه دام
سنتز و رشد لایه کامپوزیتی متخلخلZrO2-HAp-TiO2به روش تلفیقی MAO/EPDبه صورت تک مرحلهای با هدف زیستفعالی
تاثیر استفاده از جاذب بر قابلیت گیاه پالایی هیدروکربنهای نفتی
از زمینه گرایی تا زیست بوم درون بنیاد
کنترل ولتاژ ترمینال ژنراتور القایی ایستا با استفاده از خازن های موازی
Demand Response Issues In the United States
مورد کاوی نتایج حاصل از پیاده سازی نقشه استراتژیک کارت امتیازی متوازن در دو سازمان ایرانی
نظرات (0)
امکان ثبت نظر جدید برای این مطلب وجود ندارد.