اصول انتخاب فرش

یکشنبه 31 اردیبهشت 1396 ساعت 12:30
مجموعه: دکوراسیون و چیدمان


1 - انتخاب فرشی که بیش از اندازه کوچک است !
اگر فرشی که برای یک اتاق در نظر می گیرید بیش از اندازه کوچک باشد باعث می شود که فضای اتاق بسیار کوچک تر از آنچه که است ،به نظر برسد .یک طراح دکوراسیون داخلی می گوید : فرش را باید به اندازه ای در نظر گرفت که مبلمان و دیگر وسایل دور تا دور آن جا بگیرد و تا آنجایی بزرگ باشد که زمانیکه روی مبل می نشینیم ،پاهایمان روی زمین قرار نگیرند .مخصوصا اینکه این نکته در اتاق نشیمن باید بسیار مورد توجه قرار گیرد.

 

در اتاق خواب باید اندازه ی فرش طوری باشد که زمانیکه از خواب بیدار می شوید و پای خود را روی زمین می گذارید ،پایتان روی فرش قرار گیرد .

اصول انتخاب فرش, نحوه انتخاب فرش


2 - استفاده نکردن از چند تکه قالیچه کوچک در یک اتاق!
بسیاری از افراد ترجیح می دهند که به جای استفاده از چند تکه فرش و قالیچه ی کوچک ،از یک فرش بزرگ در اتاق استفاده کنند که این یا به دلیل قیمت آن می باشد و یا دلایلی دیگر دارد . طراح داخلی در این باره می گوید به جای یک فرش از چند تکه قالیچه در یک اتاق استفاده کنید و با این کار نه تنها فضای اتاق را زیباتر نشان می دهید بلکه به راحتی می توانید هر کدام را جا به جا کنید و به راحتی آنها را که احیانا توسط فرزندان یا حیوانات خانگی اتان کثیف شده است را بشورید .

اصول انتخاب فرش, نحوه انتخاب فرش


3 - خالی نگذاشتن کناره های دیوار !
از اینکه لبه های دیوار را خالی بگذارید نترسید چرا که این کار چیدمان و فضا را زیباتر نشان می دهد و به این ترتیب اتاق را به اندازه ای که لازم است از فرش پر کنید .

اصول انتخاب فرش, نحوه انتخاب فرش


4 - انتخاب فرش در مرحله ی آخر
اگر می خواهید به  تزئین اتاق خود بپردازید بهتر است که در ابتدا فرش ها را انتخاب کنید .فرش وسیله ای از هر اتاق می باشد که به همه چیز اتاق ربط دارد و شما را در طراحی و دکوراسیون خانه یاری می کند و کار را برایتان راحت تر خواهد کرد .( تا زمانی که فرش را نخریده باشید نمی توانید دیگر وسایل اتاق را خریداری کنید )


هنگامی که ما مشغول طراحی و چیدمان یک اتاق می شویم در ابتدا فرش را انتخاب کرده و می اندازیم و بعد هم پرده اتاق را زده و در آخر دیگر وسایل را انتخاب می کنیم.

اصول انتخاب فرش, نحوه انتخاب فرش


5 - انتخاب نکردن طرح مناسب برای فرش هر اتاق
فرش اتاق بهتر است چه طرحی داشته باشد بسیار مهم می باشد .مثلا برای اتاقی که دیوارهای آن قهوه ای و تیره می باشد بهتر است از فرشی روشن استفاده شود ،تا فضای اتاق را شادتر نشان دهد.

 

اصول انتخاب فرش, نحوه انتخاب فرش


6 - تکان خوردن فرش
اینکه فرش در جای خود ثابت بماند و تکان نخورد بسیار مهم می باشد که این کار تنها با استفاده از چسباندن ترمز فرش پشت آن میسر نمی شود و گاهی اوقات لازم است که پایه ی یکی از وسایل را روی آن قرار داد تا ثابت بماند .

 

اصول انتخاب فرش, نحوه انتخاب فرش


7 - به دنبال یک فرش ارزان قیمت
اگر به دنبال یک فرش ارزان قیمت و مقرون به صرفه می باشد بسیار اشتباه می کنید . این طراح می گوید : بهتر است به جای یک فرش به درد نخورد و تعویض مرتب آن ،از همان ابتدا یک فرش از جنس خوب بخرید .مطمئن باشید پشیمان نخواهید شد .فرش اگر جنس خوبی نداشته باشد و ارزان باشد بعد از مدتی مثل یک گلیم به نظر می رسد .

اصول انتخاب فرش, نحوه انتخاب فرش


منبع : seemorgh.comدکوراسیون ایده آل خود را بسازید

  • نکاتی برای انتخاب فرش خانه
  • دکوراسیون داخلی تان را با انتخاب فرش مناسب زیباتر کنید
  • فرش مناسب دکوراسیون منزل تان را انتخاب کنید


مطالب دیگر
بررسی مبانی و موارد توقیف دادرسی در آیین دادرسی مدنی جمهوری اسلامی ایران
نقش تنوع زیستی در کشاورزی و محیط زیست
ارزیابی مکانیزم شکست در فولاد هادفیلد
بررسی دل بستگی های اضطرابی به خدا و دل بستگی های اعتنایی به خدا به عنوان پیش بینی های نگرش ازدواج در بین دانشجویان متأهل زن و مرد دانشگاه شهید بهشتی تهران
Investigation of the Annealing Effect on Roughening of ITO Thin Films Surfaces
تظاهر همخوان ها در آغازه و پایانه : زبان اول و دوم
نقش تجارت سیار در توسعه ی بازاریابی و فروش
بررسی جذب یونهای آهن به وسیله پلی آنیلین پوشش داده شده بر روی خاک اره
کنترل سرعت ربات های صنعتیKUKA در خطوط پرس رباتیک کارخانه ی ایران خودروبه کمک منطق فازی
استراتژی توسعه منابع انسانی؛ حصار شیشه ای یا سکوی پرتاب استعدادها
نظرات (0)
امکان ثبت نظر جدید برای این مطلب وجود ندارد.