X
تبلیغات
زولا

اصول طراحی دکوراسیون یک فضای کار زیبا

چهارشنبه 3 خرداد 1396 ساعت 22:30
مجموعه: دکوراسیون و چیدمان


دکوراسیون فضای کار,طراحی اتاق کار


محیط های اداری و فضای کاری از تجهیزات متفاوتی استفاده میکنند تا بتوانند بخشی از کار روزانه خود را از طریق این وسایل و تجهیزات انجام دهند. برخی از افراد هم بخشی از کار و فعالیت خود را در منزل انجام میدهند و یا اینکه یک اتاقی را در منزل به انجام کارهای اداری خود اختصاص میدهند. البته کار کردن در منزل متفاوت با کار در محیط کاری است. فضای اداری و کاری هم مثل فضای منزل نیاز به طراحی و دیزاین دارد با توجه به اینکه ساعاتی از روز را در محیط کار به فعالیت میپردازیم بنابراین طراحی زیبا و حرفه ای میتواند در روحیه ی کارمندان تاثیر گذار باشد.

برای دیزاین و طراحی یک محیط اداری باید بیش از همه سعی کنید این محیط را رسمی و در عین حال با خلاقیت و نوآوری طراحی کند. تفاوتی ندارد که این فضا کوچک باشد یا بزرگ باید سعی کنید به گونه ای این فضا را طراحی کنید که در عین مجهز بودن به همه ی امکانات با ورود مشتریان به این فضا انرژی مثبت و احساس خوب ایجاد شود.

وقتی که مشتریان یا دیگر همکاران شما در تجارتهای مختلف وارد فضای کاری شما میشوند در ابتدا طراحی محیط و جذابیت های آن مورد توجه خواهد بود بنابراین باید به دیزاین محیط کاری به اندازه ی دیزاین منزل توجه کنیم. برای طراحی یک فضای خوب کاری حتما استفاده از وسایل گران قیمت لازمه ی زیبایی محیط نخواهد بود بلکه بیش از همه باید طوری فضای کاری را طراحی کنید که هم در کارمندان و هم در مشتریان حس خوبی ایجاد کند. بنابراین چند راهکار ساده و خوب میتواند به طراحی یک محیط کاری کمک کند.

ایجاد نور کافی
نور کافی یکی از مهمترین نکاتی است که یک فضای کاری به آن نیاز دارد مخصوصا زمانی که فضای کاری شما پنجره ی کمتری دارد و نور طبیعی کمتری وجود دارد باید سعی کنید که فضا را روشن نگه دارید البته استفاده از نور طبیعی بسیار بهتر خواهد بود تا انجام کارهای و فعالیت های روزانه در فضای کاری با وجود نور کافی آسان تر باشد.

استفاده از میز و صندلی مناسب
اغلب میز و صندلی هایی که در فضای کاری استفاده میشوند مخصوص اداره ها هستند اما خوب است برای مشتریان خود و یا افرادی که به شرکت شما مراجعه میکنند یک بخش ورودی را در نظر بگیرید و از مبل یا صندلی راحتی استفاده کنید تا پذیرایی از مشتریان راحت تر باشد و بیشتر آنها را جذب کند. میز و صندلی را که در فضای کاری استفاده میکنید با دیگر صندلی ها در اتاقها یا قسمت های دیگر از لحاظ رنگ و طراحی هماهنگ کنید تا محیط کاری شما زیبا تر باشد.

استفاده از رنگها
رنگها نقش مهمی در ایجاد انرژی مثبت در یک فضای کاری دارند سعی کنید ترجیحا از رنگ های ملایم استفاده کنید و رنگهایی که از خود نور تولید میکنند مثل لیمویی، سفید و رنگ های روشن که برای دیوارهای فضا میتوانند مورد استفاده قرار بگیرند. هر چقدر که بیشتر از رنگهای ملایم استفاده کنید فضای کاری شما بزرگتر جلوه میکند.

تجهیزات و تکنولوژی
در تمامی فضاهای کاری از لپ تاپ، دستگاه فکس و... استفاده میشود اما خوب است که این تجهیزات را به روز کنید تا استفاده از آنها و کاربرد آنها بیشتر شود و هم اینکه بتوانید بیش تر از قبل از آنها استفاده کنید. خوب است که از جدیدترین وسایل و تجهیزات در محیط کاری خود استفاده کنید تا میزان کیفیت کار شما هم افزایش یابد.

منبع : banki.irدکوراسیون ایده آل خود را بسازید

  • تصاویری از زیباترین طراحی های میزکار در منزل
  • دکوراسیون اتاق کارتان را تغییر دهید
  • اتاق خواب تان را اینگونه دکور کنید
  • برپا کردن دفتر کار خانگی
  • جدیدترین طراحی های اتاق کار
  • دکوراسیون داخلی اتاق کار


مطالب دیگر
برنامهریزی استراتژیک شهرداری تالش بهشت پنهان
تحلیل جامعه شناختی عوامل مؤثر بر ارتقاء هویت مذهبی زنان (مورد مطالعه شهرکرمان)
تهیه مدل تراوایی و کلاس بندی سنگ ها جهت زون بندی مخازن کربناته به کمک بهینه سازی غیر خطی و تئوری بیز
ارتباط بین مدیریت تبادلی مدیران و رضایت شغلی کارکنان اداره کل ورزش و جوانان استان سیستان و بلوچستان
پیش بینی تولید با استفاده از شبکه های عصبی مطالعه موردی شرکت پالایش گاز پارسیان
مدیریت و برنامه ریزی در توسعه گردشگری روستایی
بررسی و رتبه بندی روش های ساخت ساختمان های بااسکلت فولادی و بتنی در ایران با استفاده از تکنیک تاپسیس (مطالعه موردی:شرکت های پیمانکار ساختمانی استان لرستان)
آنالیز سیستم های هیبریدی خورشیدی ، بادی ، اسمزی برای ایجاد نیروگاه سبز PWSHS با استفاده از باتری آب شور دریا SWAB
ارزیابی تاثیرساخت وسازهای شهری دریک دهه اخیربرهویت شهرمشهد
بکارگیری مدلی نوین در متدولوژی شناسائی عوامل حیاتی موفقیت در مدیریت استراتژیک سیستمهای اطلاعاتی
نظرات (0)
امکان ثبت نظر جدید برای این مطلب وجود ندارد.