پنجره را همیشه نباید پرده زد

شنبه 16 اردیبهشت 1396 ساعت 12:29
مجموعه: دکوراسیون و چیدمان


در این مطلب چند ایده برای تزئین پنجره ها برایتان نوشته ایم. برای پوشاندن پنجره ها همیشه لازم نیست از پرده استفاده کنید. گزینه های دیگری هم برای این امر وجود دارند. از جمله می توان به موارد زیر اشاره کرد.

 

البته همچنان پرده هم در میان آنها هست اما پیشنهاد ما استفاده از طرح یا جنس های متفاوت است.

1. پرده
یکی از ساده ترین و رایج ترین مدل های پوشاندن پنجره ها استفاده از پرده است. اما پرده ها را لازم نیست بسیار پیچیده و مدل‌دار انتخاب کنید. البته نوع پرده دقیقا با نوع چیدمان اتاق رابطه مستقیم دارد. مثلا در خانه هایی که مبلمان و دکوراسیون کاملا رسمی است، نمی توان از پرده های ساده استفاده کرد. اما در اتاق نشیمن یک اتاق ساده، می توانید از پرده هایی که با رنگ و طرح وسایل خانه تناسب دارند، استفاده کنید. به طور مثال، در این خانه قالی، مبلمان و پرده ها همه ترکیبی از آبی، سورمه ای و سفید هستند و هر کدام نقش و طرح مخصوص خود را دارند. برای اینکه پرده ها نیز در این همه طرح و شکل دیده شوند، طراح از یک طرح و رنگ بزرگ و بولد برای پرده استفاده کرده است.

 

تزیین پنجره بدون پرده, نحوه تزیین پرده


2. پرده های داخلی
در این اتاق همان طور که می بینید برای پنجره های کوچک نیز پرده های پارچه ای در نظر گرفته شده اند. این پرده ها بسیار ساده چین‌دار و به اندازه قاب پنجره دوخته شده اند و با میله باریکی روی شیشه کار گذاشته شده اند. اصولا این مدل پرده را در پنجره های کوچک آشپزخانه می توان دید.

تزیین پنجره بدون پرده, نحوه تزیین پرده


3. توری های فلزی زیبا
برای اینکه دید بیرون به داخل خانه را بگیرید و در ضمن، موجب زیبایی پنجره نیز بشوید، می توانید از توری های فلزی که طرح های بسیار زیبایی هم دارند، استفاده کنید.

 

تزیین پنجره بدون پرده, نحوه تزیین پرده


4. شیشه های مات و رنگی
در طراحی پنجره های خانه می توانید برای اینکه از بیرون دید نداشته باشد از شیشه های مات و طرح‌دار و حتی انواع رنگی استفاده کنید. همان طور که در خانه های سنتی شاهد هستیم، می توان از شیشه های رنگی برای زیباسازی پنجره ها بهره گرفت. البته به صورت قدیمی و رنگ های بسیار تند و عمیق. با بهره از سبک ها و رنگ های مدرن می توانید به خوبی پنجره های خانه را زینت ببخشید.

تزیین پنجره بدون پرده, نحوه تزیین پرده


5. کرکره
منظورمان آن کرکره های سبز و قدیمی نیست. البته آنها نیز در حال حاضر به‌روزرسانی شده اند و در طرح و رنگ های متنوع و زیبا موجود هستند. اما در اینجا منظورمان پنجره‌پوش های پارچه ای با بافت طرح‌دار و زیبا است که خود پارچه طراحی‌اش قاب‌بندی شده است. همان طور که در عکس می بینید این کرکره ها زیبایی خوبی به فضا می بخشند و به طور کامل نیز می توانند دید بیرون را بگیرند.

 

تزیین پنجره بدون پرده, نحوه تزیین پرده


6. تابلو روی پنجره
این گزینه شاید کمی موجب تعجب شما شود. اما در خانه هایی که شیشه های سراسری دارند و بیشتر در اداره ها و سازمان ها که به این سبک، معماری می شوند، می توانید از تابلوهای نقاشی بزرگ بر روی پنجره ها بهره بگیرید.

تزیین پنجره بدون پرده, نحوه تزیین پرده


7. پنجره کرکره ای
یکی از ایده های بسیار جالب برای پنجره های خانه، استفاده از شیشه های کرکره ای و تاشو است. پنجره هایی که همچون آکاردئون قابلیت تا شدن دارند و در ضمن، خودشان نیز فرم کرکره ای دارند.

تزیین پنجره بدون پرده, نحوه تزیین پرده


8. پرده حریر
پارچه های موهر و حریر بسیار لطیف و نازک هستند. در رنگ ها و طرح های متنوعی نیز می توان آنها را پیدا کرد. این پارچه ها گزینه های خوبی برای پنجره هایی هستند که پنجره های قدی دارند. می توانید رنگ آنها را بر اساس رنگ مبلمان و کوسن ها انتخاب کنید.

تزیین پنجره بدون پرده, نحوه تزیین پرده

 

منبع : bartarinha.irدکوراسیون ایده آل خود را بسازید

  • دکوراسیون پرده های شیک و زیبا
  • ست کردن پرده با دیوار
  • مدل پرده - سری پنجم
  • نقش پرده و پنجره در دکوراسیون
  • نکاتی که باید قبل از انتخاب پرده ها بدانید
  • نوع پرده های منزل در فصل زمستان


مطالب دیگر
Muslim Pious Foundations as Urban Nucleuses during the Sustainable Development of Ilkhanid Cities: a case study of Tabriz
طرح آزمایشی مدیریت مواد زائد جامد در شهر خلنا (ارزیابی رویکرد مشارکت شهری)
جداسازی سویه های اسینتوباکتر بومانی مقاوم به کارباپنم (CRAB) از بیماران و تجهیزات بخش های مراقب وبژه مراکز آموزشی درمانی قزوین در سال های 1384-1385
ارزیابی کیفیت آب رودخانه باراندوز چای ارومیه برای مصارف شرب و کشاورزی
حل نیمه تحلیلی مسائل تیرهای لایه ای و صفحات لایه ای با استفاده از توابع اساسی هموار با شرایط مرزی دلخواه
نقشه راه شبکه هوشمند کشورهای جهان و چالشهای برنامه ریزی پیاده سازی آن در ایران
The Effect of Pentaerythritol in Synthesis of the Nanoporous Silica
برآورد انرژی و بار با استفاده از روش تلفیقی
ارائه و بررسی و مقایسه روشها و تکنیک هایی برای عبور فیبرنوری از کویرهایی باشنهای روان
ارزیابی اقتصادی احداث فناوری های تولید انرژی از گاز حاصل از دفن بهداشتی زباله های جامد شهر تهران
نظرات (0)
امکان ثبت نظر جدید برای این مطلب وجود ندارد.