X
تبلیغات
پخش زنده جام جهانی

انتخاب کفپوش مناسب برای آشپزخانه

سه‌شنبه 19 اردیبهشت 1396 ساعت 12:30
مجموعه: دکوراسیون و چیدمان


بدون شک انتخاب کف خانه از سخت ترین کارها بعد از تمام شدن خانه است. چون اولین چیزی که به محض ورود به خانه به چشم می آید ودر زیبایی خانه اثر زیادی دارد کف خانه است. همچنین یکی از سخت ترین انتخاب ها، انتخاب کفپوش برای کف آشپزخانه است هم باید با همه خانه هماهنگ باشد وهم قابلیت هایی مثل ضد لک بودن یا مقاومت در برابر شوینده ها را هم داشته باشد.آشپزخانه از محل های پر تردد خانه است. شاید در کشورهای دیگر این حساسیت به این اندازه به چشم نیاید اما در ایران به خاطر آشپزخانه ی همیشه فعال و بریز و بپاش،  کف آشپزخانه بیشتر از دیگر قسمت ها نیاز به شست و شو دارد. با خواندن این مطلب شاید بتوانید بهتر تصمیم بگیرید تا راحتی بیشتری در خانه خود داشته باشید و همیشه زمان زیادی صرف تمیز کردن آشپزخانه نکنید.


کاشی و سرامیک

انتخاب کفپوش, کفپوش مناسب آشپزخانه


احتمالا به یاد دارید که  قدیم کاشی و سرامیک فقط برای دستشویی و آشپزخانه استفاده می شد و قسمت های دیگر خانه موکت و فرش بود. اما این روزها هم برای تمیزی بیشتر و هم با وجود سیستم های گرمایشی پیشرفته تردر بیشتر خانه ها از سرامیک استفاده می کنند. اگر در کل خانه از کفپوش سرامیک استفاده کرده اید برای آشپزخانه هم کاشی و سرامیک انتخاب خوبی است. حتی اگر دوست دارید هنوز از موکت برای کف خانه استفاده کنید برای آشپز خانه بهتر است سرامیک را امتحان کنید. سرامیک و کاشی هم راحت شسته می شوند و مواد شوینده اثری روی آن ها ندارند هم با مدل های زیادی که این روزها در بازار می بینیم جلوه زیبایی به منزل خود خواهید داد.

انتخاب کفپوش, کفپوش مناسب آشپزخانه


سرامیک ها در بازار دو نوع دارند. لعاب دار و بدون لعاب و همچنین با لعاب براق و لعاب مات. بهتر است از سرامیک هایی با لعاب براق برای آشپزخانه استفاده نکنیم چون لک را بیشتر نشان می دهند. این روزها حتی کاشی و سرامیک ها با طرح چوب هم در بازار وجود دارد که بسیار مناسب برای فضای آشپزخانه است هم گرمی خاصی به فضا می دهد و هم لک ها را نشان نمی دهد. اگر قصد باز سازی خانه خود را دارید باز هم سرامیک انتخاب بهتری برای آشپزخانه است چون نصب آن دردسری ندارد و می توان آن را روی همان کاشی های قبلی چسباند. فرق کاشی با سرامیک در لعاب آنها است لعاب سرامیک قوی تر از کاشی است و همچنین درجه پخت سرامیک بیشتر است و نسبت به کاشی مقاوم تر است. اما هر دو از آیتم های مناسب کف آشپزخانه هستند.

انتخاب کفپوش, کفپوش مناسب آشپزخانه


قیمت های کاشی و سرامیک در بازار از متری 20 هزار تومان شروع می شود و بسته به کیفیت و نوع طرح به 300 هزار تومان هم می رسد. کیفیت کاشی ها و سرامیک ها بستگی به درجه پخت و لعاب آن ها دارد. شرکت های کویر،سامان ،پاسارگاد و عقیق از مارک های خوب ایرانی برای کاشی و سرامیک هستند که می توانید با خیال راحت خرید کنید و از کیفیت و طرح ها اطمینان داشته باشید. قیمت کاشی های ایرانی از متری 20 هزار تومان شروع می شود. هرچه کیفیت کاشی بالاتر باشد قیمت آن هم بالاتر است. هرچه سرامیک با کیفیت بالاتر انتخاب کنید احتمال کدر شدن، شکستگی و ترک خوردن آن کمتر خواهد بود.

لمینیت و پی وی سی هرگز

انتخاب کفپوش, کفپوش مناسب آشپزخانه


همه دوست دارند آشپزخانه ای چوبی و گرم داشته باشند اما این گرما به مراقبت خیلی بیشتر از کف آشپزخانه نمی ارزد. اگر از لمینیت و پی وی سی برای کف آشپزخانه استفاده کنید راه آب آشپزخانه بسته می شود و نمی توانید کف آشپزخانه آب بریزید.

انتخاب کفپوش, کفپوش مناسب آشپزخانه


استفاده ازکفپوش های چوبی هم انتخاب درستی برای آشپزخانه نیست. رطوبت و چوب رابطه خوبی با هم ندارند و چوب بسیار قابل اشتعال است. عده ای که لمینیت یا کفپوش را برای کل خانه انتخاب می کنند برای هماهنگ بودن برای آشپزخانه هم لمینیت استفاده می کنند و سعی می کنند که کف آشپزخانه آب نریزند و یا مواد شوینده استفاده نکنند. اما برای راحتی بیشتر در منزل خودتان بهتر است این کار را نکنید تا همیشه نگران کثیف شدن کف آشپزخانه نباشید. قیمت این لمینیت ها در بازار از 38 هزار تومان که نمونه کشور ترکیه است شروع می شود تا 130 هزار تومان که کار کشور بلژیک هست هم می رسد.

انتخاب کفپوش, کفپوش مناسب آشپزخانه


می توانید از سرامیک طرح چوب برای آشپز خانه استفاده کنید تا هم با قسمت های دیگر خانه هماهنگ باشد و هم کف پوش مناسبی برای کف آشپزخانه باشد.

سنگ گرانیت

انتخاب کفپوش, کفپوش مناسب آشپزخانه


این روزها سنگ را برای نمای ساختمان زیاد می بینیم اما برای داخل ساختمان و کف کمتر استفاده می شود مثل سنگ های مرمر. تا همین چند سال پیش هم کفپوش مرمر نشان ثروت در خانه ها بود. اما در حال حاضر قیمت متوسطی دارد و طرفدار چندانی هم برای دکوراسیون منزل ندارد. سنگ هرچه ابعاد بزرگتری داشته باشد قیمت بالاتری دارد. مشکلات استفاده از سنگ در آشپزخانه یکی ایجاد سرو صدا در برخورد با وسایل چوبی است و همچنین پاک کردن لکه چربی از سنگ کار راحتی نیست. می توان از سنگ های مصنوعی که به آنها گرانیت می گویند برای کف استفاده کرد که نسبت به کاشی و سرامیک قیمت بالاتری دارد و همچنین برای آشپزخانه مناسب تر است چون نفوذ پذیری آب در آن ها کمتر است. همچنین سنگ های گرانیت لعاب بهتری دارند و دیرتر کدر می شوند. اگر هم می خواهید فقط کف آشپزخانه را عوض کنید می توانید گرانیت را با چسب پرسلین روی کفپوش قبلی بچسبانید. کف پوش های گرانیتی بهترین انتخاب برای کف آشپزخانه های پر رفت و آمد است و همچنین با هر نوع دکوراسیونی هماهنگ می شود. قیمت سنگ های ایرانی در بازار از متری 20 هزار تومان شروع می شود و خارجی آن که از هند و چین وارد می شوند متری 80 تا 90 هزار تومان است.

منبع : chidaneh.comدکوراسیون ایده آل خود را بسازید

  • چطور رنگ پارکت را انتخاب کنیم
  • آشنایی با لمینت و مدل پارکت لمینت در طرح و رنگ های بسیار شیک
  • جدیدترین مدل کف پوش های چوبی (پارکت)
  • دکوراسیون کف اتاق - کف پوش
  • مدل کفپوش های سه بعدی سرویس بهداشتی
  • مناسب ترین کفپوش برای هر اتاق


مطالب دیگر
ارزیابی آب گذری پی آبرفتی سد جنگ آباد سمیرم با توجه به آزمایشات صحرائی لوفران و لوژان
بررسی خاصیت خودتمیز شوندگی لایه های نازک TiO2
بررسی تدام کارایی سموم جونده کش ضد انعقادی نسل دوم در برنامه های کنترل جوندگان در سازمان میادین میوه تره بار فرآورده های کشاورزی شهرداری تهران
طراحی اقلیمی ساختمان های مسکونی با تأکیدبر جهت گیری وسامانه عملکردی پایدار - نمونه موردی:ابنیه سنتی مسکونی دزفول
برقراری ارتباط بین فرامینیفرها ومیکروفاسیس ها
واسنجی غیر قطعی مدل شبکه عصبی پیش بینی رواناب
کاربرد داده های سنجش از دور و سیستم اطلاعات جغرافیایی دراستخراج نقشه های کاربری اراضی(مطالعه موردی : منطقه حفاظت شده جاجرود )
طبیعت و الهامات آن درمصالح نوین برای ساختمان سازی پایدار
بهینه سازی استخراج لیکوپن از ضایعات کارخانجات رب گوجه فرنگی به روش حلال
Performance Prediction of Axial-Flow Compressors Using Loss Correlation Incorporated with Stage Stacking Method
نظرات (0)
امکان ثبت نظر جدید برای این مطلب وجود ندارد.