پیشنهادهای فنگ شویی برای اتاق کودک

سه‌شنبه 26 اردیبهشت 1396 ساعت 02:30
مجموعه: دکوراسیون و چیدمان


فنگ شویی اتاق کودک,اصول فنگ شویی


تزیین و آماده کردن اتاق کودک به بهترین شکل، یکی از دغدغه های پدران و مادران است و وقتی متوجه می شوند به زودی فرد جدیدی به خانواده اضافه می شود به فکر ایجاد یک محیط مناسب برای او می افتند ...


یکی از روش هایی که برای ایجاد یک محیط مناسب با وسایل و امکانات موجود در سال های اخیر پیشنهاد می شود، فنگ شویی است؛ مکتبی چینی که معتقد است با ایجاد تغییرات مختصری در دکوراسیون محیط می توان به آرامش نزدیک تر شد و انرژی مثبت را در محیط به جریان انداخت.

یک فضای آرامش بخش
یکی از روش های اصلی ای که می توانید با به کار بستن آن فضای اتاق کودکتان را بدون کمترین تغییر، باز و آرامش بخش کنید، این است که طبق اصل فنگ شویی، در زوایای اتاق توازن ایجاد کنید یعنی در چهارگوشه اتاق به یک اندازه وسیله بچینید و یک قسمت اتاق را شلوغ نکنید. معتقدان به این مکتب معتقدند زاویه های اتاق محل جریان انرژی هستند. با این روش انرژی در تمام اتاق پخش می شود و احساس آرامش در تمام آن جریان می یابد. طبق قوانین فنگ شویی، باز بودن درها و پنجره ها و تغییر جریان هوا در ایجاد فضای آرام کمک می کند اما حواستان باشد اگر پنجره اتاق کودک را باز می کنید، گل و گیاه نزدیک به آن نباشد تا باعث حساسیت او نشود.

موقعیت تخت کودک
تخت یا گهواره نوزاد نباید زیر پنجره قرار بگیرد ولی ممکن است اتاق به قدری کوچک باشد که مجبور به انجام این کار باشید. قانون فنگ شویی می گوید در این موارد نصب پرده ای به رنگ های سبز، زرد یا آبی بسیار نازک بالای تخت به طوری که هوا به راحتی جریان داشته باشد، موثر است. در فنگ شویی گفته می شود که اگر فضای اتاق کودک آنقدر وسیع است که می توانید آزادانه جای تخت را انتخاب کنید، حتما آن را در جهت مخالف در ورودی اتاق قرار دهید و تخت کودک بهتر است حداقل ۲۰ سانتی متر از سطح زمین فاصله داشته باشد. براساس قانون فنگ شویی، برای بهتر انتقال پیدا کردن جریان انرژی که از زمین می رسد، این فاصله بسیار مناسب است و باعث می شود نوزاد خواب عمیق تری داشته باشد. جنس تخت کودک باید از چوب باشد. جنس های دیگر مانند فلز باعث ایجاد جریان استاتیک یا الکتریسیته در فضای اتاق می شوند.

روشنایی و رنگ اتاق
انتخاب رنگ های تند برای اتاق باعث برهم زدن خواب کودک می شود. رنگ های صورتی، آبی روشن، سبز یا سفید انتخاب های مناسبی هستند. از کاغذدیواری راه راه یا طرح دار برای پوشاندن دیوارهای اتاق کودک استفاده نکنید. با رنگ های روشن از سقف تا کف اتاق ها و حتی خود دیوارها انرژی در جریان خواهد بود و حتی باعث به حرکت در آمدن انرژی های راکد در تمام اتاق می شود.

چند توصیه دیگر
اصل فنگ شویی چیدمان، این امکان را می دهد که فضای منزلتان را به حالت تعادل برسانید و این تعادل باعث ایجاد انرژی و شادی در اتاق ها می شود. چراغ خواب در اتاق کودک یک وسیله کاربردی است. وجود نور ملایم در اتاق، حالت آرامش بخشی ایجاد و حس تنهایی را از او دور می کند. اگر ۲ چراغ خواب کوچک در ۲ طرف تخت بگذارید، هماهنگی انرژی بیشتری در اتاق ایجاد می شود. برای نور اتاق کودکتان از لامپ های فلورسنت استفاده کنید. اگر کاناپه ای در اتاق کودک می گذارید، مراقب باشید لبه های تیزی نداشته باشد. لبه های گرد ۲ مزیت دارند؛ کم خطرتر هستند و طبق قانون فنگ شویی، باعث کم کردن بی حوصلگی و استرس می شوند. کاناپه ها فضای اتاق را آرامش بخش می کنند. آینه ها خاصیت بیدارباش دارند درنتیجه هرچه بزرگ تر و به تخت کودک نزدیک تر باشند، خواب او را بیشتر مختل می کنند. اگر امکان این را ندارید که آینه را از تخت کودک دور کنید، در طول شب روی آن را با پارچه ای بپوشانید.

منبع : guidegrossesse.com
salamat.irدکوراسیون ایده آل خود را بسازید

  • اصول فنگ شویی در اتاق خواب
  • فنگ شویی چیست؛ تاثیر فنگ شویی در دکوراسیون اتاق خواب
  • فنگ شویی چیست؟
  • چیدمان منزل برای زندگی سالم تر
  • 12 نکته برای طراحی اتاق خواب بر اساس فنگ شویی
  • ایجاد آرامش و نظم با عناصر فنگ شویی


مطالب دیگر
چینش پیش زمینه از تصاویر طبیعی رنگی توسط آتوماتای سلولی ناهمگام
بررسی اصول و مبانی مکتب لیبرالیسم
بررسی عوامل موثر بر بهبود استفاده از فناوری اطلاعات در سازمان آموزش و پرورش استان کرمان
نوآوری ها و کاربردهای شبکه های بی سیم در حوزه سلامت
تعیین برخی خواص فیزیکی دانه پسته رقم عباسعلی دامغان
مدیریت ریسک سیلابهای شهری
برداشت‌های مغناطیس سنجی جهت تعیین اشیاء مدفون در سایت دانشگاه یزد
Three-pass Lossless Image Compression
بررسی میزان رضایت شهروندان از عملکرد مدیریت شهری نمونه موردی منطقه 6 تهران
بررسی تاثیر شوری آب منفذی بر مقاومت برشی و خواص پلاستیسیته خاک های رسی
نظرات (0)
امکان ثبت نظر جدید برای این مطلب وجود ندارد.